Jak vydělat na dovolené

Chcete-li vydělat na dovolené, není nutné pracovat v potu obličeje. Existuje několik jednoduchých způsobů, jak alespoň částečně splatit náklady na cestování a nerušit odpočinek. Rozebíráme ty nejaktuálnější z nich.
Doručit balíček

Chystáte-li se do jiného města nebo země, můžete se nejen naučit něco nového, ale také se stát lidovým pošťákem. Dnes několik on-line služeb nabízí cestujícím, aby udělali dobrý skutek a vzali s sebou balíček pro někoho.

Za pomoc s přepravou můžete zaplatit peníze nebo poskytnout nějakou službu-například dopravu na letiště zdarma. Můžete také dát koloběžku, například, abyste se dostali na letiště.

Všechny podmínky doručení si sjednáte se zákazníkem sami, včetně způsobu a podmínek odměny. Některé služby nabízejí uzavření smlouvy. Ale je to spíše gentlemanská dohoda. Ujistěte se, že jste si prohlédli zpětnou vazbu o uživateli a podívejte se na jeho stránky sociálních médií.

Vrátit daně

Pokud se rozhodnete koupit něco v zahraničí, pak máte možnost vrátit část vynaložených peněz pomocí tax free. Jinými slovy, získat zpět část daně z přidané hodnoty (DPH). V mnoha zemích, zejména v Evropě, se předpokládá, že cizinci ji platit nemusí. Výše náhrady závisí na zemi nebo dokonce na státu, ve kterém nakupujete, a na typu zboží, které jste se rozhodli koupit. Například ve Španělsku bude tax free 10-15% z kupní částky a v Řecku můžete vrátit více než 20%.

Systém tax free však nepůsobí zdaleka ve všech prodejnách. Obchod, kde jste zakoupili zboží, by měl vstoupit do zóny tax free a měli byste v něm strávit za den alespoň minimální částku, s níž se v této zemi provádí vrácení daně. Například v Německu je dolní hranice 25 eur a ve Francii 175,01 EUR. V obchodě budete muset upozornit, že chcete vydat tax free, a předložit na pokladně svůj cestovní pas.

Na letišti nebo na vlakovém nádraží si na šeku dejte celní razítko. V tomto případě mohou celníci požádat, abyste ukázali zakoupené zboží-je lepší je neuklízet daleko a neříznout značky. A pak se obraťte na položku Tax Free Cash Refund pro vrácení peněz. Tyto položky jsou obvykle tam - v blízkosti celního úřadu.

Získejte Cashback

Kompenzovat malou část nákladů je možné bez papírování, pokud použijete kartu s cashbackem na výlet. Pak po zaplacení zboží takovou kartou obdržíte až 3% kupní ceny zpět. Většina bank dnes nabízí karty s touto možností. Někteří lákají zákazníky zvýšeným cashbackem. Je pravda, že se nejčastěji nakupuje pouze v konkrétních obchodech, kavárnách a restauracích. Je lepší si ujasnit podmínky u samotné banky. V každém případě nějaký návrat na kartu-maličkost, ale příjemné. A to není jediný způsob, jak vydělat peníze na bankovní kartu.

Sbírat body

Mnoho bank dnes nabízí karty typu Co-branding, které vám umožňují hromadit body za nákup zboží nebo platbu za služby jakékoli společnosti. Tyto body mohou být zaplaceny, vyměněny za slevy v obchodech nebo uhrazeny náklady na letenky nebo vlak. Existují karty, které vám umožní sbírat míle za nákup letenek všech leteckých společností. Je pravda, že je budete muset koupit na speciálních webových stránkách bank, kde vstupenky mohou být dražší než populární služby. Kilometr se účtuje za každou určitou částku z ceny jízdenky. Ale v závislosti na podmínkách programu můžete získat různé výhody (například přístup do obchodních místností na letištích).

Pronájem bytu nebo auta k pronájmu

Zatímco odpočíváte, vaše auto může pracovat. Chcete-li pronajmout auto, musíte umístit reklamu v jedné z bezplatných on-line služeb a nahrát fotografie vozu. Zákazník si může auto vyzvednout jak z letiště, tak z místa, kde se domluvíte na setkání. Služby zabezpečují vaše auto před nehodami a krádežemi a kontrolují údaje každého uživatele.

Samozřejmě existuje riziko, že nájemníci něco znečistí nebo zkazí. Takže tato metoda je vhodná pouze pro ty, kteří se neliší od plachosti. V každém případě je třeba pečlivě prostudovat smlouvu s zprostředkovatelskou firmou, než ji podepíšete. Pokud se rozhodnete jednat s nájemcem přímo, zkuste se s ním předem seznámit. V případě vzájemné sympatie uzavřete nájemní smlouvu a nezapomeňte v ní zapsat pasové údaje nájemce.

Více fotit

Líbí se vám Instagram-je to samozřejmě dobré, ale ne stále publikovat selfie? Fotografie úchvatných pohledů, neobvyklých zvířat, a co tam-exotické jídlo-všechny tyto snímky si můžete koupit. Nahrajte nejkrásnější fotky do základny. Jednu fotku si můžete koupit za pět dolarů i za pár stovek. Některé z nich pořádají fotografické soutěže, jejichž vítězové mohou získat až 300 dolarů za snímek. Část služeb spolupracuje s velkými značkami. Takže můžete nejen vydělat peníze, ale také získat užitečné vazby.

Sdílení dojmů

Výlet vám pravděpodobně přinese spoustu nových emocí a zkušeností, které můžete sdílet. Pokud napíšete zprávu o výletu, zpětnou vazbu a doporučení ostatním turistům nebo jen sdílíte emoce a dojmy, pak může být tento text prodán na zvláštní burze.

Samozřejmě, že vyděláte pouze za předpokladu, že víte, jak vyjádřit své myšlenky a podstatu vašich zpráv je srozumitelné čtenářům, a pokud redaktoři budou mít zájem o vaše texty. Schéma práce s výměnami textů je jednoduché: umístíte hotový text do databáze článků, a pokud si ho koupíte, dostanete peníze na účet a pak je můžete stáhnout na kartu. Můžete se také stát pravidelným autorem a pravidelně provádět objednávky copywritingu. Další možností je vytvořit vlastní textový kanál. Pokud vaše články budou jednou za čas získat tisíce zobrazení, budete moci vydělat na umístění reklamy.

Vytvořte videoblog

Populární blogeři vydělávají na reklamě tolik, že jim stačí plně splatit své cesty a nejen to. Vytvořte kanál na Youtube-a možná se také proslavíte a zbohatnete.